Warsztaty w rybnickim muzeum

29.10.2018

Młodzież naszej szkoły chętnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i przeróżnych warsztatach.Tak było i tym razem. Uczniowie pojechali na wycieczkę do Muzeum w Rybniku na warsztaty zdobienia ramek. Najpierw obejrzeli wystawę starych fotografii i sprzętu fotograficznego, dowiedzieli się o o działalności zakładów i atelier fotograficznych. Mogli obejrzeć stare zdjęcia i ramy w których były eksponowane oraz stary, przepiękny album oprawiony w skórę. Następnie uczniowie otrzymali swoje grupowe zdjęcia i przystąpili do ozdabiania ramek na nie. Z naturalnych nasion, kwiatów, kory czy płatków powstały piękne i pachnące ramki. Każdy uczeń zabrał swoją ramkę ze zdjęciem jako pamiątkę wizyty w muzeum i przypomnienie, że fotografia utrwala piękne chwile naszego życia.