Praca nad projektem europejskim

Celem spotkania było podsumowanie i omówienie zrealizowanych do tej pory zadań, podział kolejnych obowiązków oraz zaplanowanie dalszego harmonogramu prac, w tym szczegółów następnej wizyty roboczej, która odbędzie się we Włoszech.

Ważnym elementem spotkania była prezentacja naszej szkoły, w tym codziennej pracy naszych uczniów i nauczycieli. Nasi goście mieli też okazję do samodzielnej pracy podczas warsztatów filcowania, decoupage, tworzenia mydełek oraz świec. Jednak prawdziwą atrakcją dla wszystkich uczestników było wspaniałe przedstawienie jasełkowe, które wykonali uczniowie,rodzice oraz nauczyciele ZS nr 6.

Spotkanie można uznać za bardzo owocne, ponieważ udało się zrealizować wszystkie zaplanowane zadania. Co jednak najważniejsze  cała międzynarodowa grupa bardzo wysoko oceniła poziom pracy naszej szkoły. W samych superlatywach wypowiadali się też o naszych podopiecznych , doceniając ich zaangażowanie w pracę i naukę.

Cieszymy się, że dzięki Wam tak dobra ocena o nas pójdzie w świat!
Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego spotkania seredecznie dziękujemy.

Konkurs „Nie ustawaj w miłości” Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św.Rafała Kalinowskiego

3 stycznia w Kościele Ojców Misjonarzy , podczas uroczystego koncertu zespołu Równica i Jasełek w wykonaniu dzieci z przedszkola w Świerklanach, zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu.

Spośród bardzo wielu kartek nagrodzone zostały :

I miejsce Sylwia Kamińska
II miejsce Paulina Florek, Patrycja Kułaga
III miejsce Dorota Pastuszka

W czasie apelu z gratulacjami dla zwycięzców , pożegnaliśmy naszą uczennicę, Anię Bołd, która przeprowadza się do innego miasta. Dziękujemy za dwa lata wspólnej pracy i koleżeństwa, będziemy Cię Aniu ciepło wspominać. Powodzenia w nowej szkole!

Konkurs Cuda Aniołowe w DK Niedobczycach

Z nadesłanych prac utworzono przepiękną wystawę. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do konkursu, prezentując swoje umiejętności i różnorodne techniki- od prac z masy solnej, przez ceramikę, filcowanie po rysunki kredkami pastelowymi.

Zaangażowanie i trud zostały nagrodzone, uczniowie zdobyli miejsca w swoich kategoriach oraz przepiękne nagrody, w tym bony do salonu mpik , gdzie samodzielnie mogli dokonać wyboru wśród płyt i książek.
W kategorii młodzieży- forma przestrzenna nagrody uzyskały:
 I miejsce – Anna Bołd
II miejsce Barbara Kwiatkowska

W kategorii dorosłych-rysunek wyróżnienia zdobyli:
Julia Skubala
Dawid Orlof

Uczniom gratulujemy sukcesów, a paniom które pomagały przy wykonaniu i dostarczeniu prac bardzo dziękujemy.

„Poznaj inne oblicze znanej ci osoby”

Okazało się, że pani Oktawia od dziecka marzyła o grze na instrumencie a muzyka jej zawsze towarzyszyła. W domu jej dziadka stało pianino, grał na nim wujek – dyrygent.

Po wielu latach na 18 urodziny otrzymała od wujka w prezencie gitarę – i tak rozpoczęła się jej przygoda z muzyką gitarową. Nauczyła się grać sama bardzo szybko,  pierwsze tajniki zdradził jej kolega. Raptem po niespełna 6 miesiącach potrafiła już grać samodzielnie, później szlifowała, poszerzała i doskonaliła swe umiejętności. Gra na imprezach rodzinnych i ogniskach.

Podczas spotkania z uczniami przedstawiła uczniom budowę gitary, sposób strojenia gitary ze słuchu.
Chętni uczniowie mieli okazję wypróbować określone chwyty gitarowe, niektórzy z nich pierwszy raz w życiu trzymali gitarę w swoich rękach. Dowiedzieli się, że znając już tylko 12 do 16 chwytów można grać na gitarze. Uczniowie byli zaskoczeni kiedy dowiedzieli się, że istnieje około 8 tysięcy chwytów gitarowych.

Potem odbyło się wspólne śpiewanie, jako, że nadal trwa świąteczny czas  odśpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary pani Oktawii znane kolędy.
Czas oczekiwania na busy upłynął uczniom bardzo miło i szybko.

Zapraszamy do galerii.

Tekst i zdjęcia;
Dorota Porwoł

Budujące zainteresowania Adriana

Adrian Bryła uczeń naszej szkoły ma szerokie zainteresowania. Tworzy cudowne budowle z klocków lego w tym  technic, zbiera kartki pocztowe, autografy oraz zdjęcia znanych postaci naszego i nie tylko kraju. Można by jeszcze wiele wymieniać, zobaczcie sami.