Pomagamy Ukrainie!

1.04.2022

Szanowni Państwo,

nasza szkoła chce włączyć się w zbiórkę produktów potrzebnych dla osób z Ukrainy, które znalazły schronienie na terenie Rybnika. Od jutra do 07.04.22 w świetlicy szkolnej będzie można złożyć potrzebne produkty. Zaznaczam, że produkty muszą być nowe, oryginalnie zapakowane. W piątek 08.04.22 produkty te zostaną przekazane do OSP Boguszowice oraz Rybnicka Rada Kobiet.

Z góry dziękuję osobom, które zechcą włączyć się w te działania.

Grażyna Adamczyk

Lista potrzebnych produktów opublikowana przez Rybnicką Radę Kobiet:

Żywność długoterminowa:

kasza ryż makaron sosy (w słoikach lub torebkach) do ryżu, makaronu czy kaszy olej konserwy rybne konserwy mięsne warzywa w puszkach (fasola, soczewica, kukurydza, groszek, inne)przyprawy (sól, pieprz i inne)ketchup musztarda mąka mleko cukier kawa herbata soki woda słodycze batony energetyczne żywność w słoikach dla małych dzieci kaszki dla małych dzieci Leki przeciwwirusowe, przeciwbólowe na gardło

Środki czystości: maszynki jednorazowe, dezodoranty, kremy do rąk, patyczki do uszu papier toaletowy ręczniki papierowe mydła w płynie dla dzieci i dorosłych kremy na odparzenia szampony pasty do zębów szczoteczki do zębów grzebienie papierowe pilniki do paznokci podpaski, tampony Chemia środki do czyszczenia środki do prania Artykuły dla niemowląt i dzieci, nowe maty do przewijaków, przewijaki (mogą być używane, ale w dobrym stanie!)środki czystości (mokre chusteczki, płyny do mycia, płyny na odparzenia)smoczki, butelki (nowe)syropy przeciw gorączce, kaszlowi i kolce.