22 kwietna Dzień Ziemi

Z roku na rok sytuacja ekologiczna na naszej Planecie jest coraz gorsza.
Zanieczyszczenia, śmieci, dziura ozonowa, smog, ślad węglowy, to tylko niektóre czynniki, które niszczą nasze środowisko. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku włączyli się w obchody Dnia Ziemi organizując w dniach od 17 do 21 kwietnia Tydzień Ekologiczny.
Atrakcji i zadań było sporo. W poniedziałek uczniowie brali udział w spotkaniu, którego tematem był smog i walka z nim. Następnego dna grupa uczniów wyjechała na wycieczkę do rezerwatu przyrody Łężczok, który znajduje się pod Raciborzem. W kolejnych dnach odbywały się turnieje, quizy i konkursy, które były okazją do granic sprawdzenia wiedzy
o środowisku i ochronie przyrody. Dla chętnych został ogłoszony konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej- „ Człowiek w środowisku” . Ekologia- wybór przyszłości. Na zakończenie tygodnia uczniowie mogli popracować nad swoją kondycją biorąc udział w Ekologicznej Olimpiadzie Sportowej.
Tydzień Ekologiczny jest częścią działań placówki w ramach projektu „Ekologia bez barier i granic ” współfinansowanego ze środków miasta Rybnika i wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków „Dla dobra”.