Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

25.11.2022

Jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania podjęte w ramach tej akcji mają służyć poprawie bezpieczeństwa podczas dojazdów do szkoły oraz powrotów do domu. Aby przypomnieć uczniom jak ważne są zasady bezpiecznego poruszania się po drodze odbyły się dla nich konkursy z nagrodami, pokazy filmów, zdjęć oraz spotkanie z funkcjonariuszem policji. Pan policjant przypomniał wszystkim zasady poruszania się po drodze oraz szczegółowo omówił przepisy, które niedawno uległy zmianie. Cierpliwie odpowiadał na wiele różnych pytań zadawanych przez uczniów i nauczycieli. Dodatkową atrakcją dla wszystkich była możliwość zobaczenia wozu policyjnego. Dzięki temu mogliśmy częściowo zaspokoić swoją ciekawość i zobaczyć jak wygląda codzienna praca policjantów. Za owocne spotkanie serdecznie dziękujemy panu mł. asp. Danielowi Żurawskiemu.