Biblioteka szkolna – spotkanie z cyklu „Poznaj inne oblicze znanej ci osoby”.

22.02.2020

Tym razem poznaliśmy zainteresowania naszej uczennicy z klasy 2Az Alicji Dziadury, jest ona bardzo utalentowaną uczennicą, w 2019 roku zajęła I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Filmowym za piękną pracę plastyczną.

W kwietniu bieżącego roku będziemy trzymać kciuki, aby i tym razem została po raz kolejny laureatką XX Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego. Z uczniami naszej szkoły podzieliła się swoją pasją i fascynacją kulturą japońską, opowiadała na temat mangi, anime, vocaloid, cosplay. Dowiedzieliśmy się również o klasyfikacji Anime i co oznacza określenie- otaku.Przedstawiła swoją pokaźną kolekcję książek japońskich czarno-białych komiksów. Całość spotkania zwieńczyły warsztaty plastyczne, gdzie uczestnicy zainspirowani opowiadaniem Alicji, rysowali postacie z Mangi i Anime.

Dziękujemy Alicji za spotkanie!