Bo w Edukatorium jest wesoło…

16.11.2022

W październiku uczniowie wyruszyli do Edukatorium, które zostało niedawno utworzone i udostępnione na terenie dawnego kompleksu szpitalnego „Juliusz”. To tutaj uczniowie na kliku piętrach i poszczególnych salach szpitalnych mogą zapoznać się z rozwojem medycyny jak i edukować się prozdrowotnie. Samo ciało człowieka przedstawione jest bardzo ciekawie, są różne zadania interaktywne dzięki czemu można praktycznie poznawać funkcjonowanie różnych narządów np. oka, układu oddechowego czy mózgu. W prezentacjach i grach pokazane są nowoczesne metody badań. Powodzeniem cieszył się stół operacyjny, gdzie każdy przy pomocy symulacji mógł uratować pacjenta dobierając odpowiednie narzędzia chirurgiczne i zabieg operacyjny. Uczniowie mogli się zapoznać z działalnością SORu, pracowni RTG czy MRR. Przekonali się jak ważna jest kolejność zgłaszania informacji podczas zgłaszania wypadku pod numerem 112. Dowiedzieli się jak ważna jest higiena, prawidłowe odżywianie i jaką ogromną wiedzę muszą posiadać pracownicy medyczni , by nieść pomoc pacjentom. Młodzieży bardzo spodobał się dział dawnej medycyny, zielarstwa i działalności cyrulików. Na końcu Edukatorium czekała na nas sala relaksu, wygodna i przytulna, gdzie można było odetchnąć od tylu wrażeń i informacji. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzimy Edukatorium by pogłębiać wiedzę o ciele człowieka.