„Boże Narodzenie na Śląsku” spotkanie II

5.12.2014

Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia ,, Dla dobra”, od dnia 27 listopada 2014 w naszej szkole organizowane są zajęcia z  cyklu ,, Boże Narodzenie na Śląsku”. Jak już wspominaliśmy w poprzedniej relacji realizacja tych zajęć  jest możliwa dzięki pozyskaniu środków finansowych z funduszy Miasta Rybnika przeznaczonych na promowanie twórczości i osiągnięć osób niepełnosprawnych.
W poniedziałek 01 grudnia dniu odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem uczniowie gościli w  pracowni rękodzielniczej gdzie czekało na nich niełatwe zadanie – zdobienie bombek metodą decoupage. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczestników oraz pomocy pani Stanisławy Szulc, która poprowadziła zajęcia powstały wspaniałe bombki, które zawisną na wspólnie ubieranej choince podczas ostatniego spotkania w ramach cyklu warsztatów.
Uczestnicy  spotkania zostali  także zaproszeni na poczęstunek, o który zadbała pani Aleksandra Ochojska Paluch.
Przed nami jeszcze dwa spotkania, z których relacje już wkrótce.