„Boże Narodzenie na Śląsku” spotkanie III

5.12.2014

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyło sie kolejne spotkanie w ramach warsztatów ,, Boże Narodzenie na Śląsku ” organizowanych dzięki wsparciu finansowemu Miasta Rybnik.  Podobnie jak w czasie pierwszego i drugiego spotkania naszymi gośćmi byli uczniowie Gimnazjum nr 7 w Boguszowicach oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Rybniku.
W ramach tych cyklicznych spotkań w dniu 04.12.2014, uczestnicy wzięli udział w zajęciach w pracowni ceramicznej poprowadzonych przez panią Wiesławę Deręgowską. W trakcie zajęć uczniowie poddali szkliwieniu przygotowane na pierwszych zajęciach ceramicznych ozdoby choinkowe. W czasie wszystkich spotkań uczestnicy przygotowywali ozdoby choinkowe, wykorzystując różne techniki. Temu celowi służyły również warsztaty poprowadzone w tym samym  dniu przez pana Marka Matułę w pracowni witrażu gdzie powstały wielobarwne, szklane anioły.
    W trakcie wszystkich dotychczasowych spotkań uczestnicy mieli okazję poznać różne techniki plastyczne i rękodzielnicze oraz spróbować swoich sił podczas twórczego działania jak również poznać się wzajemnie.  Atmosfera świąteczna, jaką udało się wyczarować w czasie prac nad ozdobami choinkowymi, utrwalana była wspólnym biesiadowaniem podczas poczęstunków przygotowywanych na każde zajęcia przez panią Aleksandrę Ochojską Paluch.
Przed nami ostatnie spotkanie w ramach warsztatów ,, Boże Narodzenie na Śląsku” , które odbędzie się dnia  się dnia 10.12.2014.