Czy znamy swoje talenty?

15.10.2013

W środę 9 października 2013 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy spotkali się ze swoimi rodzicami w ramach odbywających się Rybnickich Dni Kariery.
Zaproszeni rodzice mieli okazję uczestniczyć wraz ze swoimi dziećmi w zespołach rodzic – dziecko: "Czy znamy swoje talenty?".

Uczniowie w ramach zajęć przysposobienie do zawodu poznają m. in. różne techniki rękodzielnicze, uczą się od podstaw ceramiki, pracy z odlewów gipsowych.
Poznają techniki zdobnicze a także uczą się pracować z materiałami florystycznymi. Na zajęciach uczniowie zaprezentowali rodzicom swoje małe dzieła wykonane farbami witrażowymi na szkle.

Przywitali rodziców samodzielnie upieczonym ciastem, które upiekli w tym samym dniu na wcześniejszych zajęciach z kucharstwa. Zespoły rodzic – dziecko zdobiły butelki i pojemniki szklane a także mieli okazję spróbować swoich sił z pracą w glinie. Wykonane zostały ceramiczne misy metodą zagniatania małych elementów w gipsowych formach. Ciekawe były reakcje rodziców. Na początku warsztatów wykazywali zaskoczenie, niedowierzanie i obawę.
Zaskoczenie i niedowierzanie, że ich dzieci potrafią wytworzyć  tak pięknie wyroby. Mieli obawę czy oni sobie poradzą w pracy rękodzielniczej… poradzili sobie.

Warsztaty były okazją do poznania talentów swoich dzieci, odkrycia po którym z rodziców odziedziczyli swe predyspozycje a także były okazją do spędzenia wspólnego czasu w miłej atmosferze.
Zajęcia zorganizowała nauczycielka Dorota Porwoł a prowadziła je nauczycielka Adriana Kowalczyk.