Drzwi otwarte w naszej szkole

23.04.2012

Każda placówka zmienia się wraz z czasem w którym przyszło jej działać. Podobnie jest z Zespołem Szkól nr 6, który od września ubiegłego roku ma swoja siedzibę w Rybniku-Boguszowicach.

W nowym budynku uczniowie mają znakomite warunki do nauki oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Ponadto w związku z reorganizacją systemu oświatowego w mieście, oprócz dotychczasowych placówek funkcjonujących w Zespole zostanie otwarty oddział gimnazjalny.

Tym zamianom towarzyszy zrozumiałe zainteresowanie ze strony młodzieży oraz ich rodziców, którzy od września będą szukać odpowiedniej oferty edukacyjnej. W kwietniu Zespół Szkół odwiedzili wychowankowie Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rybnika wraz z rodzicami, aby zapoznać się z warunkami oraz organizacją zajęć w szkole.

W poszczególnych typach szkół zajęcia są dostosowane do możliwości uczniów, którzy z terenu miasta są przywożeni na zajęcia, a po szkole odwożeni do domu szkolnym busem. Zespół Szkół ma poza tym ma wiele dodatkowych atutów o czym zapewniała uczestników spotkania dyrektor placówki Grażyna Adamczyk. Młodzież wraz z rodzicami zwiedziła szkołę.