Dzień dziecka na sportowo

5.06.2012

Za nami dzień dziecka. Niestety pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem stąd zawody sportowe w duchu współzawodnictwa Fair Play zorganizowano na sali gimnastycznej. Dzień dziecka przebiegał pod hasłem „Gramy bez przemocy”.

Niemal cała szkoła w tym zarówno uczniowie jak i nauczyciele przybrali tego dnia biało czerwone barwy. W myśl zasady, że wszyscy jesteśmy drużyna narodową, bardzo ważna była oprawa sportowej rywalizacji. Nie brakowało biało czerwonych rekwizytów czy pomalowanych twarzy.

W ramach imprezy przeprowadzono szereg konkurencji sprawnościowo zręcznościowych. Rozegrano także mecz siatkówki w którym uczniowie Zespołu Szkól nr 6 oraz nauczyciele podejmowali drużynę ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Rybnika Boguszowic”17-tka”. Zawodników z wdziękiem skutecznie zagrzewał do wali szkolny zespół czirliderek. Zwyciężyliśmy 3 do 2 w setach. Jedna nie wynik a sportowa rywalizacji oraz kulturalny doping był najważniejszy. Na uczestników czekały dyplomy oraz czekolady ufundowane dla uczniów przez Stowarzyszenie „Dla dobra”.