Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2017

17.05.2017

09 maja 2017 w Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyły się szóste obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnością Intelektualną. W obchodach i warsztatach jak co roku wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W tym roku motywem przewodnim obchodów były „Służby mundurowe”.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy takich służb jak: Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, Służba Leśna Nadleśnictwa Ustroń, Służby Więzienne, Pielęgniarki. Niezwykłą atrakcją okazało się uczestnictwo w prezentacji wozów Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, oraz zajęcia z Harcerzami Hufca Cieszyn. Tradycyjnie studenci przygotowali część artystyczną podczas której wystąpili artyści chóru niemego. Relacja z pobytu w Cieszynie.