Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

21.05.2014

Nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Godności osób z Niepełnosprawnością intelektualną w Cieszynie. Wspólne świętowanie miało niezwykle interesujący przebieg i miało charakter plenerowego pikniku.

Przedsięwzięcie zainaugurował barwny korowód, który przeszedł przez cieszyński rynek. W Korowodzie uczestniczyły placówki zaproszone przez organizatorów w tym liczna reprezentacja z naszej szkoły. Podczas spotkania w centralnym punkcie miasta zorganizowano występy artystyczne, którym towarzyszyły stoiska na których prezentowano prace wykonane przez wychowanków.
Frekwencja i pogoda dopisały. Przedsięwzięcie spotkało się ze sporym  zainteresowaniem także, że strony mediów. Zasadniczym zamysłem obchodów była chęć podkreślenia faktu, że  niepełnosprawność intelektualna podobnie jak fizyczna lub kolor skóry czy płeć nie mogą być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka. Korzystając z okazji pragniemy podziękować Miastu Rybnik, które wsparło finansowo nasz udział w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy także organizatorom za zaproszenie i liczymy na kolejne spotkanie w roku przyszłym.