Dzień nauczyciela w ZS nr 6

15.10.2018

W piątek 12 października w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano obchody Dnia Nauczyciela. To wydarzenie ma zawsze wyjątkową oprawę i w tym roku było podobnie. Z tej okazji młodzież przygotowała program artystyczny. Były popisy taneczne oraz wokalne. Podczas akademii ze specjalnym układem tanecznym wystąpiła uczennica naszej szkoły Klaudia Smusz trenująca na co dzień w grupie mażoretek Astra Rybnik działającej przy Domu Kultury w Rybniku- Niedobczycach.

Warto podkreślić, iż Klaudia wraz ze swoim zespołem ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Tylko w bieżącym roku mażoretki Asta Rybnik zdobyły: 1 miejsce w Festiwalu Parada Mażoretek, 2 miejsce- na festiwalu „Złota Lira” w Rybniku, 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie-Koźlu. 7 miejsce na Mistrzostwach Europy w Pradze oraz Vice Mistrzostwo świata w Republice Południowej Afryki w Kapsztadzie. Była prezentacja nauczycieli w „krzywym zwierciadle” oraz konkurs na portret nauczyciela wykonany przez młodzież szkolną. Śmiechu było co niemiara. Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania młodzieży oraz nauczycielom, którzy pomogli uczniom przygotować całe przedsięwzięcie.