EKO-TRATWY NA RYBNICKIM MORZU

28.06.2014

Rośnie rola i znaczenie działań proekologicznych. Jednym z przejawów naszej troski o środowisko naturalne jest organizacja działań podnoszących świadomość dzieci i młodzieży. Staraniem IV LO w Rybniku-Chwałowicach w środę 18 czerwca zorganizowano kolejne zawody w pływaniu na tratwach zrobionych z plastikowych butelek typu PET.

Przedsięwzięcie, któremu patronował Prezydent Rybnika miało w swym założeniu zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt selektywnej zbiórki odpadów. W regatach  uczestniczyły 2 osobowe mieszane załogi reprezentujące wszystkie rybnickie szkoły ponadgimnazjalne. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem regat zapoznano uczestników z zasadni bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz dokonano uroczystego wodowania tratw.

Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół wspierani przez dyrektor placówki oraz nauczycieli dzielnie stawili czoła konkurentom. Zawody rozegrano system pucharowym czyli, że zwycięzca przechodził do dalszej rywalizacji. Rywalizacja odbywała się w duchu fair play. Zwyciężyła drużyna z I Liceum ogólnokształcącego i to ona zdobyła puchar prezydenta miasta zaś pozostałe otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz funkcjonariusze policji. Po zakończonych regatach tratwy zdemontowano, butelki zgnieciono a całość spakowano do worków.