Europa da się lubić 🙂

16.03.2011

Tydzień Europejski w naszej szkole (28.02-3.03) rozpoczął konkurs wiedzy o Europie przygotowany przez p. Basię. Znajomość zagadnień związanych z geografią Europy i nie tylko dla naszych uczniów nie stanowi żadnych tajemnic, bowiem do końca rywalizacja była wyrównana. Oczywiście były słodycze i dyplomy.
Tydzień Europejski to również przygotowane prezentacje i plakaty o państwach UE, opowiadanie o kulturze, o cudach przyrodniczych. Uczniowie doskonale przedstawili panujący Savoir vivre, a także wszyscy doskonalili umiejętności stosowania języków obcych słów typu: dziękuję, proszę, przepraszam.
Nie mogło zabraknąć też dźwięków muzyki z różnych części Europy. Nasi uczniowie (kl. I i II LO) wcielili się w role znanych wykonawców i zaprezentowali piosenki i tańce z krajów europejskich i nie tylko. Przez cały ten czas oprócz dobrej zabawy każdy odkrył coś nowego – europejskiego.