Festyn integracyjny „JEDNA PACZKA, JEDNA SZKOŁA, JEDNO MIASTO”

28.05.2013

We wtorek 4 czerwca w Zespole Szkól nr 6 w Rybniku Boguszowicach przy ul. Małachowskiego odbędzie się Festyn integracyjny, któremu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz liczne konkursy sprawnościowe z nagrodami. W plenerowym spotkaniu poza gośćmi wezmą udział także przedstawiciel zaprzyjaźnionych szkół w tym Zespołu Szkół Specjalnych z Jastrzębia Zdroju, Gimnazjum nr 7 z oddziałami Integracyjnymi oraz klub 17 z Rybnika.

W programie festynu zaplanowano m.in. gry i zabawy zręcznościowe  w tym takie konkurencje jak rzut piłką lekarską, slalom, skoki na linie. Nie zabraknie również występów artystycznych. Dla uczestników zatańczą i zaśpiewają Kornelia i Leszek Filec zespół RSM SQUAD z Rybnika oraz zespól Taneczny Miraż z Wodzisławia Śląskiego. Ponadto w związku ze społeczna kampanią dotyczącą bezpieczeństwa zaplanowano prezentację akcji PKP bezpieczny przejazd-”Zatrzymaj się i żyj”. Na festynie pojawi się także wesoły clown . Jak przystało na plenerowe spotkanie nie zabraknie również pieczenie kiełbasek.

Przypomnijmy wszystkim, że organizacja festynu jest jedną z trzech projektów realizowanych w naszej szkole w ramach programu "Szkoła partycypacji" we współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku.

Zapraszamy 🙂