Gra terenowa

18.11.2018

W piątek 16 listopada uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 spotkali się z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 2 „Latarnia” oraz grupą uczniów z SOSW nr 7 w Rybniku na wspólnym świętowani obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Celem spotkania był udział w Patriotycznej Grze Terenowej. Gra to kolejne zadanie jakie zostało zaplanowane w projekcie „100 flag na 100 lat Niepodległości Polski”. Projekt powstał pod patronatem Stowarzyszenia Dla Dobra i jest współfinansowany ze środków miasta Rybnika.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.11 w Sali historycznej, która na potrzeby Gry została nazwana Kwaterą Marszałka. Po odśpiewaniem hymnu Polski i losowaniu składu drużyn, zespoły przystąpiły do wykonywania zadań. Stanowiska z zadaniami znajdowały się w różnych miejscach na terenie szkoły oraz na terenie Krytej Pływalni w Rybniku Boguszowicach. Przygotowane zadania miały różny stopień trudności. Uczestnicy wykonywali zadania sprawnościowe i odpowiadali na pytania z wiedzy o Polsce. Po naradach, wspólnej pracy i rozwiązaniu wszystkich zadań uczestnicy spotkali się na herbacie i słodkim poczęstunku. Podsumowaniem spotkania było wyłonienie najlepszych drużyn i przyznanie nagród wszystkim uczestnikom Gry.