Historyczne zwycięstwo

12.05.2015

W naszej szkole 5 maja zorganizowano międzynarodowy turniej w koszykówce. Do Rybnika przyjechały drużyny złożone z uczniów szkół zaprzyjaźnionych z naszą placówką w tym z czeskiego z Hlucina. Poza gospodarzami w rozgrywkach uczestniczyli uczniowie reprezentujący szkoły z Jastrzębia i Gliwic.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły Grażyna Adamczyk. Po inauguracji turnieju i przeprowadzeniu rozgrzewki rozpoczęły się wielkie sportowe emocje, którym towarzyszył doping publiczności, która zagrzewała zawodników do boju.

Turniej rozegrany systemem każdy z każdym przebiegał w duchu sportowej rywalizacji. Mecze trwały dwa razy po 7 minut. Ostatecznie w finale zmierzyli się gospodarze czyli uczniowie Zespołu Szkól nr 6 z drużyną z Hlucina.. Po bardzo emocjonującym spotkaniu uczniowie rybnickiej szkoły pokonali drużynę z Czech 6 do 4 i tym samym  młodzież z Zespołu Szkół nr 6 odniosła historyczne zwycięstwo.  Na 3 i czwartym miejscu znalazły się odpowiednio szkoła z Gliwic i Jastrzębia. Na zwycięzców czekały dyplomy i pamiątkowe medale.