I Rybnickie Dni Integracji za nami

9.06.2016

Przez następne dni klucz wędrował po rybnickich placówkach, by we wtorek 10 maja trafić do Zespołu Szkół nr 6. Przekazaniu klucza towarzyszył specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny. Goście uczestniczący w okolicznościowym spotkaniu mieli okazję zwiedzić szkołę w ramach dnia otwartego. Ostatnim akcentem I Rybnickich Dni Integracji był piknik zorganizowany w środę 25 maja na rybnickim Kampusie. Wcześniej w Bazylice pw. Św. Antoniego obyła się msza święta po której barwny korowód osób niepełnosprawnych przemaszerował ulicami miasta. Przypomnijmy, że projekt  skierowany był do osób niepełnosprawnych z Rybnika oraz społeczności lokalnej.

Celem Rybnickich Dni Integracji była promocja placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych zajmujących się rehabilitacją, edukacją, terapią czy opieką oraz pokazanie potencjału osób niepełnosprawnych.  Działania projektowe  oprócz promocji miały na celu  dostarczenie wiedzy rodzicom, opiekunom osób niepełnosprawnych dotyczącej pomocy osobom niepełnosprawnym w Rybniku. Przedsięwzięcie można z pewnością zaliczyć do udanych. Popisom artystycznym na estradzie Kampus towarzyszył kiermasz prac uczniów naszej szkoły. Na zakończenie wpada pogratulować pomysłu. Po raz pierwszy bowiem w Rybniku zorganizowano przedsięwzięcie, które dobitnie pokazało  jak liczne jest środowisko osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Oddzielne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom za ogromny wkład w przygotowanie całego przedsięwzięcia. I Rybnickim Dniom Integracji towarzyszyła dokumentacja fotograficzna i filmowa, która zostanie zaprezentowana podczas podsumowania projektu w drugiej połowie września.