II spotkanie w ramach warsztatów terapeutyczno- integracyjnych w naszej szkole

19.06.2013

W ostatnim czasie, w naszej szkole odbyły się kolejne spotkania z cyklu warsztatów terapeutyczno – integracyjnych, realizowanych dzięki środkom finansowym, pozyskanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6  z funduszy Miasta Rybnika, przeznaczonych na działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, w ramach promowania twórczości i osiągnięć osób niepełnosprawnych .

Tym razem uczestnicy zajęć zapoznali się z różnymi sposobami zdobienia kartek okolicznościowych w szczególności zaś z techniką quilingu.Warsztaty poprowadziła Pani Anna Wołowiec. Chociaż początkowo uczestnicy mieli kłopoty z opanowaniem niesfornych, kolorowych paseczków, które nie koniecznie poddawały się nawijaniu na specjalne igły, wykazali ogromne zaangażowanie w tworzenie swoich prac. Efekty zobaczyć można na fotorelacji z zajęć, podziwiać je będzie można również podczas wystawy podsumowującej cały cykl. Wystawa odbędzie się 13 czerwca w naszej szkole.

Druga część zajęć w tym dniu odbyła się po poczęstunku przygotowanym przez Panią Aleksandrę Ochojską Paluch.
Popołudniowe zajęcia odbyły się w pracowni rękodzielniczej prowadzonej przez Panią Adrianę Kowalczyk. Na uczestników czekały zajęcia z dekorowania przedmiotów techniką decoupage. W trakcie zajęć powstały zdobione motywami kwiatowymi deseczki kuchenne oraz dekoracyjne serca – zawieszki. W naszej fotogalerii można zobaczyć prace wykonane  w ramach warsztatów.