Jak żyć na statku kosmicznym?

8.12.2019

Dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie Dla Dobra projektowi Erasmus +„Astronomy for Blind and Disabled” w Zespole Szkół nr6 uczniowie systematycznie poszerzają wiedzę z zakresu astronomii. Dzisiaj naszym gościem był Pan Grzegorz Przybyła, który jest nauczycielem fizyki oraz matematyki w ZST w Rybniku. Pan Grzegorz to człowiek, dla którego kosmos to pasja oraz wiedza, z którą lubi się dzielić. Charytatywnie prowadzi Kółko Astronomiczne „Albireo” w SP w Jankowicach, do którego chętnie uczęszcza młodzież. Uczniom naszej szkoły opowiedział o codziennym życiu na statku kosmicznym. W trakcie wykładu przekonaliśmy się, że zwykłe codzienne czynności w warunkach nieważkości stanowią „kosmiczne” wyzwanie. Dziękujemy Panu Grzegorzowi z Koło Astronomiczne Albireo za poświęcony czas i dawkę ciekawych informacji. Mamy nadzieję, że nasze pierwsze spotkanie nie było ostatnim.