Jasełka na zakończenie miejskiego projektu

24.12.2014

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zgodnie z tradycją zorganizowano Jasełka. W inscenizację i trwające kilka tygodni przygotowania aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna tj uczniowie i nauczyciele, których wsparli także rodzice. W trakcie spektaklu zebrani mogli podziwiać jak Trzej Królowie wędrują przez krainę wiecznego lodu, Afrykę, Azję, Amerykę w poszukiwaniu stajenki z małym Jezusem.

Ich wędrówce towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenia dyrektor placówki Grażyna Adamczyk pogratulowała wspaniałego występu. Podziękowała wszystkim za przybycie oraz złożyła uczestnikom serdeczne życzenia świąteczne. Później przyszedł czas na łamanie się opłatkiem oraz poczęstunek. Warto nadmienić, iż spotkanie wigilijne oraz jasełka były współfinansowane przez Miasto Rybnik w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „DLA DOBRA” pt.  BĄDŹMY RAZEM – PROFILAKTYKA Z INTEGRACJĄ W TLE”. Szkolna inscenizacja była ostatnim akcentem miejskiego projektu.