„Jesienne podróże” już po raz osiemnasty!

27.11.2019

Dzisiaj przedstawiciele naszej szkoły: Jessica, Anastazja, Piotr, Dawid oraz Adam wraz z opiekunkami, brali udział w niecodziennej, bo wirtualnej podróży. Jej celem był objazd po krajach sąsiadujących z Polską. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia był SOSW w Rybniku, kory już po raz osiemnasty przygotował przegląd edukacyjny „Jesienne podróże”.

Przegląd miał formę prezentacji, które przygotowali uczniowie szkół z Rybnika, Wodzisławia i Rud. Uczniowie w formie prezentacji multimedialnych, skeczy i piosenek zaprezentowali swoje wiadomości dotyczące Niemiec, Litwy, Ukrainy oraz Czech. Oczywiście nie mogło zabraknąć kulinarnych specjałów, które charakteryzują każdy kraj. Mieliśmy więc okazję skosztować litewskiego sękacza, czeskich lentilek, czy niemieckiego keksa.

Nasza szkoła przedstawiła obyczaje naszych południowych sąsiadów. Opowiedzieliśmy nie tylko o podstawowych informacjach dotyczących Czech, ale również przedstawiliśmy najciekawsze zabytki i miejsca w Czechach. Nie mogło też zabraknąć utworów Heleny Vondrackovej, czy opowieści o rodzinie Rumcajsa.

Kolejny raz miło spędziliśmy czas wśród. SOSW Rybnik dziękujemy za zaproszenie i za udany dzień! Chętnie przyjedziemy znowu za rok!