„Jesienne podróże…”

3.12.2018

Uczniowie naszej szkoły na zaproszenie SOSW w Rybniku wzięli udział w kolejnej już edycji przeglądu „Jesienne podróże”. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski w tym roku była to podróż po naszej Ojczyźnie z nutką historii w tle. Początek imprezy to ciekawy występ artystyczny uczniów z SOSW w Rybniku, którzy przedstawili spektakl o początkach państwa polskiego. Następnie wspólnie z uczniami z MOW w Rudach i ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim udaliśmy się w podróż po zakątkach Śląska, Małopolski , Wielkopolski. Nasi uczniowie zaprezentowali atrakcje turystyczne regionu Mazowsza, jego kulturę, tradycje a zwieńczeniem był zatańczony z przytupem Mazur. Podczas przeglądu młodzież wspaniale się bawiła i integrowała. Na zakończenie nie zabrakło smacznego poczęstunku. Nasza szkoła już teraz otrzymała zaproszenie do wspólnej podróży w przyszłym rok.