Kiermasz Świąteczny

24.12.2014

Staraniem Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku ,,Dla Dobra", dzięki wsparciu Miasta Rybnika nasza szkoła uczestniczyła w kiermaszu świątecznym. Wcześniej przez kilka tygodni w szkolnych pracowniach w ramach zajęć powstawały oryginalne, świąteczne ozdoby. Większość z przygotowanych przez uczniów prac została zaprezentowana na szkolnym stoisku.

Ekspozycja połączona ze sprzedażą cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających Mieszkańcy chętnie sięgali po portfele wiedząc za kupując nasze wyroby wspierają dzieci i młodzież niepełnosprawną. Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować autorom prac za inwencję twórczą, nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas zaś mieszkańcom za zakup świątecznych ozdób.. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży zasiliły konto Stowarzyszenia i zostaną wykorzystane na działalność statutową. Stoisko naszej szkoły wpisało się jednocześnie w VI edycję Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. Przedsięwzięciu poza kiermaszem towarzyszyły m.in.  koncerty, spektakle, szopki oraz wspólna wieczerza inwigilacja.