Konkurs fotograficzny pt. „Śladami wakacyjnych wędrówek”

14.07.2012

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół nr 6 do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Okres przerwy w nauce szkolnej to czas urlopowych wędrówek. Odwiedzamy odległe czasem bardzo egzotyczne miejsca. Odpoczywamy gdzieś w górach, nad morzem czy nad jeziorem. Czasem wypoczywamy niedaleko. W miejscu zamieszkania w ogrodzie czy na działce. Niezależnie od tego we wszystkich tych miejscach zawsze dzieje się coś interesującego coś co warto uwiecznić aparatem fotograficznym czy telefonem komórkowym.

Może to być np. odbicie budynku w kałuży, zachód słońca, mgła nad górami czy motyl na kwiatku. Każda z tych sytuacji może stanowić dla fotoamatora interesujący temat do wykonania zdjęcia. Zachęcamy, aby z tej możliwości skorzystać i wziąć udział w szkolnym konkursie fotograficznym.

Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na otaczająca nas rzeczywistość /przyroda, krajobraz, zwierzęta, architektura/, wyrobienie w uczniach poczucia estetyki, refleksu, ale i cierpliwości w poszukiwaniu interesujących ujęć. Prace zgłoszone do konkursu zostaną ocenione przez specjalną komisję. Najciekawsze fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej oraz na stronie internetowej szkoły. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano dyplomy oraz drobne upominki. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 6 oraz Stowarzyszenie „Dla dobra”.

Życzymy powodzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.