Konkurs Najsprawniejszy w Zawodzie – sukces w praktyce!

20.04.2009

Od początku marca do kwietnia 2009 trwa kolejna edycja konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie”. Nasza szkoła tradycyjnie już bierze udział w tej prestiżowej rywalizacji. Równie tradycyjnie osiągamy w tym konkursie nie małe sukcesy! Za nami część praktyczna w której nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca – jakie? Czytaj dalej 🙂 W swoich kategoriach rywalizują uczniowie następujących zawodów:

•  piekarz
  •  cukiernik
  •  kucharz
  •  murarz

W zawodzie cukiernik Naszą Szkołę reprezentowali Anita Pielorz oraz Dariusz Sierny, pod opieką pani mgr inż. Krystyny Maniszewskiej oraz mgr inż Sabiny Kuźnik. Konkurs odbył się w marcu w Będzinie. Anita zajęła w nim IV miejsce – tuż za podium!

W Radzionkowie spotkali się piekarze. Przedstawicielami naszej szkoły byli Daniel Szulc oraz Sebastian Małkusz. Daniel zdetronizował rywali i zdobył I miejsce! Dumnymi opiekunkami są panie mgr inż. Krystyna Maniszewska oraz mgr inż Sabina Kuźnik.

2 kwietnia do Katowic wyjechał reprezentant zawodu kucharz. Krzysztof Laskowski pod opieką mgr Lucyny Stojak zajął zaszczytne IV miejsce.

Z kolei 9 marca 2009 odbyła się w Naszej szkole praktyczna część regionalnego konkursu Najsprawniejszy w zawodzie – murarz”. Wzięło w nim udział ośmiu przedstawicieli szkół zawodowych z dwóch województw: śląskiego i opolskiego.

Naszą placówkę reprezentowali: Mateusz i Hubert z klasy II a pod opieką mgr inż. Barbary Bauerek-Matloch. Zadaniem ocenianym przez komisję konkursową było wykonanie tynku żywicznego mozaikowego na zadanym fragmencie ściany. Rywalizacja między uczestnikami była ostra. Każdy starał się dać z siebie wszystko. W rezultacie dwóch naszych reprezentantów zdobyło I miejsce exequo. Na własnym terenie chłopcy okazali się najlepsi – brawo!

Teraz nasi zawodnicy rozpczęli przygotowania do ostatniej decydującej fazy zawodów – części teoretycznej. Odbędzie się ona 23 kwietnia w Częstochowie. Trzymamy kciuki, aby naszym reprezentantom udało się utrzymać, a może nawet poprawić wyniki uzyskane po części praktycznej! Powodzenia!