Matematyka pod chmurką

5.05.2018

Co roku ZS nr 9 w Jastrzębiu Zdroju jest organizatorem konkursu matematycznego dla Szkół Zawodowych i Gimnazjum z naszego regionu. Tegoroczna edycja była miłą niespodzianką, gdyż organizatorzy zaprosili nas do ogródka szkolnego i tam na świeżym powietrzu odbywała się rywalizacja matematyczna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 gimnazjum Anastazja
i Adam, natomiast przedstawicielami Szkoły Zawodowej byli Robert z kl 1z i Dawid z kl 2z. Zadania konkursowe nawiązywały do zastosowania matematyki w życiu codziennym, czyli zakupy, ważenie, przeliczanie jednostek. Wspaniała, słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom konkursu, gdyż bardzo sprawnie wykonywali zadania. Zwieńczeniem zmagań matematycznych było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nasi uczniowie świetnie zintegrowali się z uczniami ze szkół w Jastrzębiu, Żorach i Wodzisławiu. Na zakończenie najprzyjemniejsza chwila, czyli wręczenie nagród, pochwały oraz wspólne zdjęcie. Od organizatorów już teraz otrzymaliśmy zaproszenie na przyszły rok. Gratulujemy naszym uczestnikom i zapraszamy do fotorelacji.