Medale w Badmintonie i tenisie stołowym

20.11.2013

Uczniowie naszej szkoły odnieśli w ostatnim czasie sporo sukcesów sportowych w tym na arenie międzynarodowej o czym oficjalnie poinformowano całą szkolną społeczność.Na rozegranym w listopadzie w Hlucine w Czechach Międzynarodowym Turnieju w Badmintonie  uczniowie Zespołu Szkół nr 6 zajęli drużynowo drugie miejsce.

Turniej był bardzo mocno obstawiony. W zawodach uczestniczyły szkoły Czech, Słowacji oraz Polski. Nasza placówkę reprezentowali Natalia Kosmalska, Beata Wilkosz, Artur Kiedrzyn i Rafał Szyndler. Młodzież trenowała pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego Wiesława Poloka i Radosława Pomiotło. Na tym jednak nie koniec. Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły podczas rozegranego w Rudzie Śląskiej XV Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. W sportowym współzawodnictwie brało udział 17 sekcji terenowych z województwa Śląskiego. Nasi zawodnicy stratowali w barwach sekcji terenowej „Promyk” z Rybnika.

Złoty medal zdobyli Dorota Pastuszka i Arek Anklewicz. Debel składzie Dawid Wrzosok i Kamil Jakubowski zajął w turnieju 3 miejsce. Na czwartej pozycji zakończył udział w zawodach reprezentant naszej szkoły Marek Cisoń. Na piątym miejscu udział w turnieju zakończyli Patryk Szuła,, Krzysztof Grabczak i Sebastian Kowol. Zawodników przygotowywał Wiesław Polok. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.