Międzynarodowym Turniej Gier i Zabaw w ZS6

3.12.2022

W piątek 02.12.2022 zawodnicy Zespołu Szkół nr 6 oraz zaproszone drużyny z Hlucina, Jastrzębia Zdroju i Rybnika rywalizowały w Międzynarodowym Turnieju Gier i Zabaw. Sportową rywalizacją uczniowie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Integrując się z działaniami UNICEF drużyny naszej szkoły wystąpiły w niebieskich strojach, bo kolor niebieski jest kolorem UNICEF. Sport jest wspaniałą aktywnością, która łączy ludzi bez względu na pochodzenie, kolor skóry, religię czy wiek. Łączy dorosłych i dzieci. Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy z czeskiego Hlucina. Drużyny z naszej szkoły zajęły II i IV miejsce. Nagrody dla wszystkich drużyn w postaci piłek ufundowała Rada Rodziców ZS 6 w Rybniku. Organizatorem Turnieju był Zespół Szkół nr 6 oraz Stowarzyszenie – DLA DOBRA.