„Miłość nie jedno ma imię” – spotkanie z poetką Reginą Sobik

7.02.2016

Pani Renia jest poetka i bajkopisarką, a swoje wiersze i opowiadania pisze zarówno w języku literackim, jak i w gwarze śląskiej. Jej ulubione tematy to bajki i opowiadania dla dzieci, religia, przyroda i ziemia ojczysta. Wydała tomiki wierszy „Jest takie miejsce”, „Nasze małe Ojczyzny”,  płytę z bajkami dla dzieci „W Jankowickim lesie”. Jest też autorką tekstów kilkunastu piosenek m. in. dla znanego zespołu „Karolinki”.

Podczas spotkania z naszymi uczniami przeczytała wiersze na temat różnych rodzajów miłości: rodzicielskiej, młodzieńczej, do przyrody, miłość do ojczyzny, wiersz o Janie Pawle 2 i jego umiłowaniu polskich gór.
Uczniowie z zadumą słuchali, aktywnie zadawali pytania i dzielili się swoimi wrażeniami oraz przemyśleniami. Pani Sobik podarowała czterem najbardziej aktywnym uczniom swoje tomiki poezji.
Uczniowie mieli też okazję posłuchać w Internecie, deklamacji wierszy zaproszonej poetki przez Bogdana Dmowskiego, który interpretuje wiersze klasyków polskich oraz poetów współczesnych.

Pani Regina Sobik jest redaktorem naczelnym internetowej gazety Slonsko Ziymia, laureatką wielu konkursów literackich, kilkukrotną laureatka Festiwalu Kultury Śląskiej w Jastrzębiu Zdroju, laureatką Konkursu Poezji Religijnej im. J. Tischnera i wieli u innych. Ponadto autorką tekstu  Hymnu dla Zwycięscy biegu na Górę Kościuszko,  na Festiwal Mound and Mount Festiwal w Australii.

Na zakończenie spotkania pani wiecedyrektor Tatiana Szuła wręczyła poetce drobny upominek – serce wykonane prze naszych uczniów oraz pisemne podziękowanie.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie!

Planujemy kolejne spotkania, wiersze Pani Reginy robią karierę międzynarodową!

Bibliotekarka szczególnie serdecznie dziękuje pani Bożence Krentusz za piękną dekorację biblioteki na spotkanie z poetką.

Opis i zdjęcia: Dorota Porwoł