Mistrzostwa Zespołu Szkół nr 6 w pływaniu

24.12.2014

W grudniu 2014 roku na krytej pływalni w Rybniku-Boguszowicach odbyły mistrzostwa Zespołu Szkół nr 6 w pływaniu. Zawody były prawdziwym świętem dla całej społeczności szkolnej. Zawodnicy w sportowej rywalizacji walczyli duchu fair play. Jedni pływali ze wspomaganiem inni samodzielnie walczyli w zawodach. Dodatkowo na trybunach kibice z naszej szkoły zagrzewali swoje koleżanki i kolegów do rywalizacji.

Na najlepszych czekały dyplomy, medale oraz drobne upominki ufundowane przez Miasto oraz prywatnego sponsora za co z tego miejsca bardzo dziękujemy. Najlepszym pływakiem naszej szkoły został Arkadiusz Anklwicz. Przy okazji warto wspomnieć, iż dzięki wsparciu Miasta Rybnika w trakcie roku młodzież szkolna doskonaliła swoje umiejętności pływackie w ramach projektu „Ćwiczenia w wodzie sposobem na zdrowie” II edycja. Projekt w obszarze wspierania i upowszechniania sportu realizowało działające przy placówce Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 „DLA DOBRA”.  Dziękujemy także naszym zawodnikom za prawdziwie sportową walkę, a publiczności z kulturalny doping. Słowa podziękowania kierujemy po adresem zarządu Stowarzyszenia, dyrekcji szkoły oraz nauczycieli za trud i zaangażowanie przy organizacji imprezy. Dziękujemy Miastu i sponsorom za wsparcie, zaś MOSiR Rybnik za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Miejmy nadzieję do zobaczenia za rok.