Muzeum w Rybniku – warsztaty czerpania papieru

21.06.2019

W ostatnich dniach czerwca, gdy już wystawiane są oceny, uczniowie myślą o wakacjach i wszystkim przychodzi się pożegnać ze szkołą na dwa miesiące , pojechaliśmy do Muzeum w Rybniku. Była to nasz ostatnia w tym roku szkolnym, lekcja muzealna w formie praktycznych warsztatów. Muzeum Rybnickie gości nas bardzo chętnie, pokazuje różne ciekawostki, umożliwia udział w warsztatach. Tym razem dowiedzieliśmy się ciekawostek o papierze czerpanym-gdzie powstał, co służyło do jego wyrobu oraz jak dawniej go wyrabiano. Praktycznie mogliśmy doświadczyć tego procesu -każdy na ramce i sicie mógł odsączyć masę papierową, następnie odcisnąć prasą z wody. Po wysuszeniu papier posłuży na ozdobne kartki czy zaproszenia. Z przemiłymi paniami z muzeum zobaczymy się we wrześniu, po wakacjach. Wykorzystując wyjazd do Rybnika, a także słoneczną pogodę spędziliśmy czas w parku na kampusie, a także raczyliśmy się pysznymi lodami.