Nasi uczniowie w Biegu Kopernika

26.03.2015

W sobotę 21 marca w naszym mieście na terenach Nadleśnictwa Rybnik zorganizowano I Bieg Kopernika. Organizatorem sportowego współzawodnictwa było IV LO z Rybnika noszące imię wielkiego astronoma. Do udziału w tej znaczącej imprezie biegowej zgłosiło się ponad 200 uczestników. Pogoda i frekwencja dopisały.

Wśród startujących był m.in. zastępca prezydenta miasta Piotr Masłowski oraz goście z Grecji przebywający w Rybniku w ramach europejskiego projektu.  Zespół Szkół nr 6 także wystawił do biegu silną reprezentację. Naszą szkołę reprezentowali; Natalia Kosmalska, Patrycja Kułaga, Wojciech Uljarczyk, Piotr Piontek, Dawid Orolof, Mateusz Dreszla, Remigiusz Orzechowski i Mateusz Węgrzyk. Wszyscy spisali się znakomicie i każdy z zawodników ukończył bieg na dystansie 3,5 kilometra.

Mateusz Węgrzy wybrał trudniejszy wariant i pobiegł 2 okrążenia pokonując tym samym dystans 7 kilometrów. Zawodnikom mierzono czasy, które stały się podstawą do ostatecznej klasyfikacji. Jednak już sam udział w tak poważnej imprezie biegowej w stawce ponad 200 zarodników i ukończenie biegu było sporym wyczynem. Uczniów do udziału w zawodach przygotowywał nauczyciel wychowania  fizycznego Wiesław Polok.

Uczestnicy po biegu byli zmęczenia, ale bardzo zadowoleni. Patrycja Kułaga lubi biegać na lekcjach wychowania fizycznego. To był jej debiut i jeśli tylko będzie taka okazja to chętnie wystartuje w kolejnej edycji biegu. Odnotujmy dobre rezultaty uczniów Zespołu Szkół nr 6.  Biegnący dwie pętle Mateusz Węgrzyk zajął 64 miejsce w stawce 105 zawodników osiągając czas 36 minut 53 sekundy, Piotr Piątek biegnący na dystansie 3,5 kilometra z czasem  17 minut i 35 sekund zajął 6 miejsce w stawce 109 biegaczy. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom wzorowej postawy. Szczegółowe wyniki są na stronie organizatora: