Nowy rok szkolny czas zacząć

4.09.2014

Wakacje letnie dobiegły końca. W poniedziałek 1 września po 2 miesiącach przerwy uczniowie i nauczyciele rozpoczęli kolejny rok szkolny. Oficjalną inaugurację roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęła msza święta odprawiona w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 6 przez księdza Marka Siedlaczka.

W nabożeństwie oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników placówki uczestniczyli także rodzice dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły mury szkoły. Po nabożeństwie biorących udział w spotkaniu przywitała dyrektor placówki Grażyna Adamczyk. Zwracając się do zebranych w szczególny sposób powitała „pierwszoklasistów”.

Aktualnie w Zespole Szkół nr 6 kształci się 138 uczniów z czego aż 49 to uczniowie klas pierwszych. W trakcie spotkania poruszano głównie sprawy porządkowo-organizacyjne. W związku ze wejściem w życie nowych przepisów dotyczących ruchu drogowego każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał element odblaskowy. Zanim uczniowie razem ze swoimi wychowawcami udali się do klas pani dyrektor życzyła uczniom dobrych wyników w nauce zaś nauczycielom wiele satysfakcji z wykonywanej pracy. Na zakończenie zaprosiła rodziców na spotkanie, które odbędzie się w Zespole Szkół nr 6 w środę 10 września o godzin 16.