Obrazy malowane poezją

27.09.2012

Zobacz, ile jesieni!
Pełno, jak w cebrze wina,
A to dopiero początek
Dopiero się zaczyna.

To fragment wiersza Juliana Tuwima zatytułowany „Strofy o późnym lecie”, który stanowił inspirację dla uczestników warsztatów plastycznych zorganizowanych w Zespole Szkól nr 6 w Rybniku Boguszowicach. Warsztaty wpisują się w projekt "Poezją malowane" współfinansowany z środków Miasta Rybnika. Zaproszenie organizatorów przyjęła malarka Brygida Przybyła, która poprowadziła warsztaty oraz omówiła prace, które powstały podczas spotkania z udziałem dzieci i młodzieży z rybnickiej Szkoły życia oraz uczniów boguszowickiej placówki. Po skończonych zajęciach na uczestników czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie. Po przeprowadzonych warsztatach w trakcie których uczniowie uczyli się jak malować poezję uczestnicy otrzymali wiersze "do domu" i sami na tej podstawie będą malować poezję. Te prace nadesłane na adres Stowarzyszenia do 16 października będą oceniane przez jurorów. Ogłoszenie wyników, wystawa prac i wręczenie nagród zaplanowano 24 października. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Stowarzyszenie „Dla dobra” oraz Zespół Szkół nr 6.

Zapraszamy do galerii.