Branżowa Szkoła I-go stopnia dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Branżowa Szkoła I stopnia dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Szkoła umożliwia przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie pracownika wykwalifikowanego lub czeladnika.

Oferujemy przyszłym uczniom wiele rozwojowych kierunków kształcenia.
Są to kierunki, które zapewniają lepszy start w poszukiwaniu pracy na dzisiejszym rynku.

Podanie i kwestionariusz Szkoła Branżowa ZS6 w Rybniku niepełnosprawność

Kierunki kształcenia:

• kucharz
  • pracownik pomocniczy obsługi hotelowej (tylko uczniowie z niepełnosprawnością w stopniu lekkim)
  • drukarz offsetowy

Szkoła zapewnia praktykę dla zawodu: drukarz offsetowy (klasa I , praktyka w szkole- 2 grupy) oraz kucharz, krawiec, pomocnik obsługi hotelowej (praktyka w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej). Na pozostałych kierunkach uczniowie indywidualnie zapewniają sobie praktykę.  Szkoła może wesprzeć uczniów w organizacji indywidualnych praktyk.

Dla uczniów z autyzmem lub ze spektrum autyzmu oferujemy klasy 2-4 osobowe.

• mało liczne klasy,
  • windę, podjazdy dla osób niepełnosprawnych,
  • bogatą ofertę zajęć terapeutycznych i rewalidacyjnych (m.in. Biofeedback, Tomatis, Warnkego, terapia logopedyczna, terapia integracji sensorycznej, rehabilitacje ruchowe i wiele innych).
  • bezpłatny dowóz do szkoły na terenie Rybnika,
  • możliwość korzystania z obiadów,
  • stały dostęp do pielęgniarki, pedagoga, psychologa,
  • zajęcia na basenie, siłowni
  • bogato wyposażone pracownie: komputerowe, ceramiki, kucharskie
  • możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej oraz biblioteki
  • wyjazdy zagraniczne w ramach projektów europejskich
  • ciekawe zajęcia dydaktyczne
  • udział w zawodach sportowych, olimpiadach, konkursach przedmiotowych, zawodowych, dyskotekach, wycieczkach
  • miłą i rodzinną atmosferę
  • stały dostęp do dziennika elektronicznego.

Kryteria przyjęcia do szkoły

Aby zostać uczniem naszej szkoły należy złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

• podanie kierowane do szkoły oraz kwestionariusz osobowy

pobierz

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną,
  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeżeli zostało wydane),
  • zaświadczenie lekarskie o możliwości podjęcia kształcenia w szkole branżowej,
  • 3 zdjęcia,
  • opinia wychowawcy,
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
  • zaświadczenie o szczególnych wynikach egzaminu ósmoklasisty
  • karta zdrowia ucznia