Ogródek relaksacyjny w ramach „Szkoły Partycypacji” – już otwarty

3.07.2013

W czwartek 20 czerwca o 12.35 dokonano oficjalnego otwarcia ogródka relaksacyjnego przy Zespole Szkól nr 6.  Przecięcie wstęgi było sporym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.

Od dobrych kilku tygodni mogliśmy śledzić jak na terenie szkolnego obejścia, powstaje zadbany  ogródek. Oczyszczono teren z kamieni i chwastów. Nawieziono ziemię, zadbano o elementy małej architektury ogrodowej, posadzono rośliny ozdobne, kwiaty, iglaki. Wysiano trawę, zakupiono ławki, grill i zadaszenie chroniące zarówno przed słońcem jak i deszczem. Ogródek będzie służył zarówno uczniom jak i nauczycielom. Dość powiedzieć, że zarówno jedni jak i drudzy włożyli w ten obiekt sporo pracy.

Na budowę ogródka szkoła dostała dofinansowanie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRiS z Rybnika w ramach konkursu „Szkoła partycypacji”.  Zamysłem konkursu było zaktywizowanie uczniów ich rodziców oraz nauczycieli do działań na rzecz całej społeczności szkolnej. Ogródek relaksacyjny był jednym z 3 projektów, który 22 marca podczas debaty został wybrany do dalszej realizacji. W uroczystym otwarciu obiektu połączonym ze wspólnym grillowaniem uczestniczył Janusz Piechoczek ze Stowarzyszenia CRiS, któremu w imieniu uczniów oraz nauczycieli pragniemy serdecznie podziękować za finansowe wsparcie całego przedsięwzięcia.