Oj sporo się działo…

14.07.2012

Ten rok szkolny, obfitował w wiele interesujących wydarzeń. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach sportowych czy artystycznych także tych poza placówką.

Warto przypomnieć, że Rybnickie Centrum Kultury zorganizowało konkurs plastyczny zatytułowany „W moim ogrodzie wyobraźni”. Uczniowie biorący udział w konkursie mogli zaprezentować piękne interpretacje i różnorodne techniki w podejściu tego tematu.

Wielu uczniów z Zespołu Szkół nr 6 wzięło udział w tym konkursie. Podczas wystawy pokonkursowej autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy oraz upominki. Natalia z klasy IIc/p zdobyła II miejsce, zaś Karolina Staniucha otrzymała wyróżnienie.

Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem Adriany Kowalczyk.

Z inicjatywy Hospicjum Domowego im św. O Rafała Kalinowskiego z Rybnika młodzież naszej szkoły uczestniczyła konkursie plastycznym „Żonkil – kwiat nadziei”.

W ramach żonkilowego weekendu odbywającego się pod patronatem prezydenta Rybnika oprócz wystawy w CH Plaza odbywały się także występy artystyczne oraz pokazy sportowe. Imprezie towarzyszyła zbiórka publiczna na rzecz Hospicjum.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli również w miejskich obchodach „Dnia godności”.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 Karolina Staniucha, Tomasz Fojcik oraz Marek Cisoń znaleźli się w gronie prymusów i stypendystów, którzy zostali wyróżnieni przez prezydenta za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Serdecznie gratulujemy!