Olimpiada w duchu fair play

17.09.2013

Drużyny piłkarskie z Czech, Słowacji oraz Polski uczestniczył w II Międzynarodowej Olimpiadzie Integracyjnej Rybnik 2013 zorganizowanej w piątek 13 września na boisku klubu sportowego „Górnik” w Rybniku-Boguszowicach. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Miasto Rybnik zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków „Dla Dobra”, klub sportowy „Górnik” oraz Zespól Szkół nr 6.

Jak na zawody tej rangi przystało ceremonię otwarcia z udziałem zastępcy prezydenta miasta Joanny Kryszczyszyn uświetnił występ orkiestry KWK Jankowice.  Zamiast znicza olimpijskiego w niebo poszybowały gołębie. Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji fair play. Piłkarzy do walki zagrzewała publiczność, która uczestniczyła w konkursie kibica. Oceniano m.in. stroje, rekwizyty, piosenki czy okrzyki. Wszyscy kibice wypadli znakomicie jednak pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Sp nr 16 z Rybnika. Sportowe współzawodnictwo na boisku wygrała drużyna ze Stowarzyszenia „Klub 17 tka”, przed drużyną ze Słowacji. Trzecie miejsce po szalenie emocjonującym meczy zajęli reprezentanci gospodarzy tj. uczniowie z Zespołu Szkół nr 6. O miejscu na podium zadecydowały rzuty karne, w których rybniczanie pokonali drużynę ze Szkoły Zawodowej z Hlucina z Czech. Zarówno drużyny jak i kibice otrzymali pamiątkowe dyplomy, sprzęt sportowy oraz upominki z Miasta Rybnika. Uczestnicy sportowego święta zostali zaproszeni przez organizatorów na poczęstunek. Mimo kapryśnej tego dnia aury Olimpiadzie towarzyszyła radosna atmosfera znakomitej zabawy.  Zawodom towarzyszyło stoisko z pracami uczniów Zespołu Szkół nr 6, na którym można było zasięgnąć dodatkowych informacji o kierunkach kształcenia. Olimpiadę licznie relacjonowali dziennikarze lokalnych mediów. Korzystając z okazji pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim za wsparcie rzeczowe i finansowe przy organizacji tej ważnej dla lokalnego środowiska imprezy integracyjnej. Dziękujemy również wszystkim bez wyjątku, którzy przyczynili do sprawnego przeprowadzenia Olimpiady. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii.