Pali się?- Na szczęście to tylko ćwiczenia

19.06.2012

Trwający około minuty ciągły dzwonek oznaczający alarm poprzedził ćwiczenia przeciwpożarowe w naszej szkole. To obowiązek każdej placówki. Taka próbna ewakuacja powinna zostać przeprowadzona raz do roku. Właściwe działania przeciw pożarowe z udziałem strażaków oraz policjantów zostaną przeprowadzone w Zespole Szkól nr 6 jesienią bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że podczas ogłoszenia alarmu należy zachować spokój. Należy wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. Nauczyciel powinien zabrać dziennik i wyprowadzić klasę z płonącego budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi. Stosowne plany ewakuacyjne są na każdym piętrze. Nikt nie może zostać w budynku szkoły. Ewakuacja powinna zostać przeprowadzona sprawnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Podczas próbnego alarmu grupy uczniów wraz z nauczycielami opuszczały szkołę dwoma oznakowanymi wyjściami ewakuacyjnymi.

Po skończonych ćwiczeniach osoby odpowiedzialne za ich przeprowadzenie podsumowały próbną ewakuację. Warto nadmienić, iż zatrudnieni w naszej szkole nauczyciele, pracownicy obsługi czy administracji uczestniczyli niedawno w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy pracownik szkoły wypełnił test sprawdzający wiedzę wyniesioną ze szkolenia. Unikanie potencjalnych zagrożeń, odpowiednie zachowanie podczas pożaru decydują bardzo często o czyimś zdrowiu bądź życiu. Ćwiczenia przeprowadzone po raz pierwszy w nowej szkole trwały 2 minuty i 1 sekundę i wypadły dobrze.