Parada ryb

24.09.2019

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika uczestniczyli w w dniu herbu oraz paradzie ryb, która odbył się na rybnickim rynku w sobotę 21 września. Organizatorem przedsięwzięci był dom kultury w Rybniku-Boguszowicach. Zespoły biorące udział w barwnym korowodzie uformowały korowód który przemaszerował rybnickim deptakiem na plac Jana Pawła II przed bazyliką. Przemarszowi wtórowała muzyka w wykonaniu zespołu Rekiny z Nacyny. Po przybyciu na Rynek rozstrzygnięto konkurs na rybnicką rybę. Śpieszymy poinformować, iż uczniowie ZS nr 6 zdobyli II miejsce. W nagrodę poza dyplomem otrzymali zaproszenie na spektakl „Staś i zła noga” w wykonaniu Teatru Śląskiego który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Gratulujemy!