Patriotyczna żywa lekcja historii w naszej szkole

11.05.2018

7 maja 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Żywej lekcji historii i patriotyzmu”, prowadzonej przez rotmistrza Krzysztofa Banasia herbu Dołęga ze Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej. Rotmistrz przybył do nas w szlacheckim stroju i przedstawił nam historię zbroi i broni szlacheckiej. Uczniowie mieli możliwość przymierzania hełmów z okresu walk Polaków z Turkami i Szwedami, podziwiania różnej broni używanej przez szlachtę- szable, szpady, rapiery, czekany, łuki i muszkiety. Wzbudziło to duże zainteresowanie, o czym świadczą zdjęcia w galerii. Zapoznali się również z tradycyjnym strojem szlachcica i uzbrojeniem najwspanialszej jazdy konnej -husarii.

Patriotyczna prelekcja odbyła się w ramach obchodów Święta Konstytucji i 100-lecia Niepodległości Polski.