Po wakacjach pora na naukę

17.09.2013

W poniedziałek 2 września po 2 miesiącach wakacji uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze po wakacjach spotkanie zainaugurowała msza święta odprawiona w szkolnej sali gimnastycznej przez proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach-Starych ks. Krzysztofa Błotko. Po nabożeństwie biorących udział w uroczystej inauguracji powitała dyrektor placówki Grażyna Adamczyk.

Szczególnie serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają edukację w placówce. Aktualnie w Zespole Szkół nr 6 kształci się 114 uczniów z czego 35 to uczniowie klas pierwszych. W trakcie spotkania poruszano sprawy porządkowo-organizacyjne. Była mowa m.in. o zamiennym obuwiu, o możliwości skorzystania ze szkolnego busa, który dowozi młodzież na zajęcia czy szkolnych obiadów.

Dyrektor szkoły ogłosiła konkurs frekwencji. Co miesiąc będą publikowane wyniki. Zwycięzca otrzyma w nagrodę ufundowany przez szkołę kurs prawa jazdy. U progu nowego roku szkolnego dyrektor placówki życzyła uczniom dobrych wyników w nauce zaś nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy. Na zakończenie zaprosiła rodziców na spotkanie, które odbędzie się w szkole 10 września o godzin 16.