Podbijamy Hiszpanię

19.12.2018

W dniach 8-15.12.2108 grupa uczniów i nauczycieli brała udział w spotkaniu projektowym „Astronomy for the Blind and Disabled”  na południu  w Hiszpanii. Sanlucar de Barrameda to urokliwe miasto rejonu Andaluzji, przy ujściu rzeki Gwadalkiwir do Oceanu Atlantyckiego. Nie brakowało, zatem i pięknych, piaszczystych plaż, rejsu po rzece i hiszpańskiego słońca. W czasie pobytu nasza grupa spotkała się z partnerami z Grecji, Cypru i Łotwy. Instytucją goszczącą była szkoła podstawowa z Sanlucar, która zorganizowała wspólną grę terenową o tematyce astronomicznej, sprawdzającą zarówno wiedzę teoretyczną o Kosmosie, jak i sprawność ruchową. Nasi uczniowie zaprezentowali układy taneczne do znanych piosenek , co wzbudziło niemały zachwyt i wśród uczniów hiszpańskich  i wśród nauczycieli. Cały plac szkolny był roztańczony i wszyscy świetnie się bawili. W programie oprócz zwiedzania miasta, podziwiania uroków natury Parku Narodowego Doῆana, wspólnego obiadu, gdzie serwowano owoce morza, testowano specjalny program dla osób niewidomych i słabowidzących, który pomaga im w odkrywaniu wiedzy astronomicznej i przestrzeni kosmicznej. Na zakończenie nasza grupa spędziła miłe chwile na zwiedzaniu stolicy Andaluzji -Sewilli. Hiszpańskie słońce i  cudowna pogoda , bliskość Oceanu i wspaniałe towarzystwo naładowało nasze baterie i pełni  energii wróciliśmy do naszego Rybnika, który przywitał nas zimową aurą:)