Podium dla gimnazjum i zawodówki

25.05.2013

22 czerwca tradycyjnie jak co roku reprezentanci naszej szkoły udali się do Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl., aby tam  sprawdzić się w Konkursie matematyczno-ekonomicznym "Grosik".

Konkurs był skierowany dla klas podstawowych, gimnazjalnych oraz zawodowych. W konkursie wzięły udział szkoły z Wodzisławia, Żor, Rybnika i Cieszyna. W sumie szkoły podstawowe reprezentowało 6 osób, gimnazja 14 osób, a szkoły zawodowe 6 osób.

Z naszej szkoły na konkurs pojechali: Dorota i Michał z gimnazjum, oraz Magda i Beata ze szkoły zawodowej.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko podstawową wiedzą matematyczną, ale również umiejętnością jej zastosowania w życiu codziennym. Musieli między innymi wypisać przelew na blankiecie pocztowym.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza reprezentacja osiągnęła znakomite rezultaty: Magda zajęła I miejsce w grupie szkół zawodowych, a Michał I miejsce w  grupie gimnazjum. Dorota i Beata zajęły w swoich grupach III miejsca.

Gratulujemy zwycięzcom!