Pola Nadziei 2018

29.10.2018

Szkolny Wolontariat zorganizował sadzenie żonkili na naszym Polu Nadziei. Pola Nadziei to akcja znana nie tylko w Polsce. Prócz zbiórki funduszy prowadzonych na rzecz podopiecznych hospicjów, w październiku,w którym to przypada Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej sadzone są żonkile. Rozkwitając wiosną są pięknym symbolem jedności z osobami chorymi, cierpiącymi. Pole Nadziei przy Zespole Szkół nr 6 istnieje od 2012 roku. Zawsze było pięknie zadbane przez uczniów i przypominało wszystkim o pięknej idei. Niestety podczas remontu uległo częściowemu zniszczeniu, i w tym roku wolontariusze i chętni uczniowie wraz z nauczycielami pomogli je odnowić i posadzić cebule żonkili uzyskane od Niemedycznego Hospicjum Domowego im.św.Rafała Kalinowskiego w Rybniku.