Pole Nadziei przy naszej szkole

9.11.2012

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Pola Nadziei. Jest to  coroczna kampania na rzecz hospicjów, której pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii, a do Polski trafił 14 lat temu. Hospicjum Domowe w Rybniku im. św. ojca Rafała Kalinowskiego włączyło się do akcji po raz pierwszy w 2011 roku. Celem akcji jest rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej, edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów.

Symbolem akcji jest żonkil, uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Kwiat żonkila staje się znakiem jedności i solidarności ludzi zdrowych z chorymi. Akcja przebiega w dwóch etapach: jesienią sadzi się cebulki żonkili a wiosną, kiedy żonkile rozkwitają i tworzą żółte pola nadziei, organizuje się różnego rodzaju imprezy okolicznościowe połączone z kwestami na rzecz hospicjów. Darczyńcom za każdy dar pieniężny wręcza się symboliczny kwiat żonkila.

Uczniowie  z klas przysposabiających, wraz z paniami Eweliną i Marysią włożyli wiele wysiłku w przygotowanie poletka. Grabili, usuwali darń, przekopywali – przygotowali spulchnione i odchwaszczone miejsce. Do sadzenie 100 cebulek dołączyli uczniowie z paniami Moniką, Oktawią i Adrianną. Sadzenie odbywało się cały dzień. Różne klasy miały w nim swój udział, nie tylko ogrodnicy, ale wszyscy chętni i wrażliwi na los ludzi cierpiących.
Więcej informacji o całej akcji i działalności Hospicjum Domowego w Rybniku na stronie:

Zapraszamy do galerii.